top of page

Design Thinking Inovasyon Metodolojisi


Amaç: Başarılı ürün fikirleri geliştirmek zordur. Bazıları müşterilerin problemlerini bulur ve çözer. Ancak bu çözümlerin bir çoğu gerçekten müşterinin para verip satın alacağı ürünler olmayabilir. Bundan dolayıdır ki bir çok ürün veya pazarlama müdürü yeni ürün ve hizmeti piyasaya sürdükten sonra hüsranla karşılaşır ve ‘ Biz neyi düşünemedik ? ‘ sorusunu kendisine sorar.

Design Thinking inovasyon metodlojisi yenilikçilerin bir “tasarımcı” gibi düşünmelerini sağlayan ve hizmet dahil her sektörde uygulanabilen verimliliği kanıtlanmış bir metodolojidir.

KORDINAT, Design Thinking metodlojisini Türk şirketlerine kazandırarak onların vakit kaybetmeden etkili inovasyonyapabilmelerini amaçlamaktadır.


Eğitim İçeriği: İşi Nasıl Tanımlarsın? Fikri/durumu/problemi çalış . Yani gerçekten hangi hedef kitleye ve ürüne kafa yormalıyım ? Tanımlama doğru yerden başlamaktır. Müşterilerden Nasıl Öğrenirsin? Hedef Pazar ve müşteri gruplarından onları inceleyerek ve dinleyerek gözlemlerini ve sezgilerini ortaya çıkaracaklardır. Bununla hedefin netleşir. Nasıl Tasarlarsın? Pazardan ve müşterilerden elde ettiğin sonuçlar ile oluşturduğun yaratıcı sezgilerden yeni ürün fırsatlarını belirlemek ve genel çerçevesini çizmek, genel çerçeveyi tasarlamak. Gerek ürün, gerekse hizmeti nasıl tasarlarsın? Yeni Ürün veya Konseptini Nasıl Test Edersin? Yeni ürün ve konsept belirlenir. Müşteri ihtiyaçları belirlenir ve Fikirler netleşir,. Tasarlama yapılır. Satış yapılacaktır, ancak çok hızlı ve ucuz bir şekilde test edilmelidir. Bununla şu ana kadar yaptıklarının işe yarayıp yaramayacağını nasıl test edeceğini öğrenirsin.


Eğitim Süresi: 3 gün

Eğitim Yeri: Rahat, aydınlık ve grup masaları olan iş yeri veya otel mekanı


Kimler Katılmalı: Ar-Ge, Pazarlama, Üretim, Kalite ve ürün geliştirme deparmanları

Bu Eğitimden Ne Beklenmeli: Bu eğitim uygulama ağırlıklı bir eğitimdir. Eğitimde teknik bilgiden çok pazarlama bakımından ürün geliştirme sistemleri uygulanmaktadır.

Comments


GÜNDEM

bottom of page