top of page

Ar-Ge ‘de Patent Stratejileri


Amaç : Patent önemlidir? Ancak patent , patent tarifnamesi yazıp resmi başvuru yapmak ve belge almaya çalışmaktan ibaret değildir. Firmalar patenti rekabet aracı olarak kullanırlarsa rakiplerini perişan ettikleri gibi finansal olarak muzzam gelirler elde edebilirler.


KORDINAT, Ar-Ge’de Patent Stratejileri eğitimi ile firmaların Ar-ge bölümlerinde patenti fikir üretmek, rakipleri izlemek, teknoloji araştırmaları yapmak, patenti saldırı ve savunma aracı olarak için kullanabilirler. Bu yöntemler etkili olarak kullanması ile firmanın rekabet üstünlüğü yakalamasına yardımcı olurlar.


Eğitim İçeriği : Ar-Ge’de Patent ve diğer fikri haklar Fikirden piyasaya (pazara) gelinceye kadar süreçte patent, Patent ile elde edilen haklar Patent dosyası nasıl hazırlanır, Patent başvuru ve süreci Uluslararası patent koruması Teknoloji ve literatür taraması, Teknolojik rekabet analizi Temel patent saldırı ve savunma stratejileri Patent uzmanı ve hukukçu nasıl işbirliği yapmalı Patent riski olmadan imitasyon, Freedom to operate, Patent due diligence Teknoloji transferi ve lisans anlaşmaları Patent kırma veya patent etrafından dolaşma metodolojisi Patent güçlendirme faaliyetleri Patentin pazarlama stratejisi olarak kullanımı Patent yönetim sistemi


Eğitim Süresi: 1 Gün


Eğitim Yeri: Rahat, aydınlık, U düzeni veya grup masaları olan işyeri veya otel mekanı


Kimler Katılmalı: Ar-Ge personeli, mühendisler, fikrî mülkiyet yöneticileri


Bu Eğitimden Ne Beklenilmeli: Bu eğitim strateji, bilgi ve uygulama içeren bir eğitimdir. Bu eğitime katılanlar Ar-Ge de patent stratejiler kullanarak firmanın rekabet gücünü arttırabilirler.

Comments


GÜNDEM

bottom of page