top of page

Yeni Başlayanlar için TRIZ


Amaç: Her şeyi daha iyi yapmak için bir metod vardır. Örneğin daha az stokla çalışmak için yalın üretim ve daha hatasız üretim için 6 sigma kullanılabilir. İnsanlar Üretimde, sağlıkta, pazarlamada, finansta ve hemen hemen her konuda iyi sonuçlar elde etmek için bir yöntem geliştirmişlerdir. TRIZ, buluş yapmak ve yenilikçi problem çözümü için en iyi yöntemdir.


KORDINAT, Yeni Başlayanlar İçin Triz eğitimi ile başta mühendisler olmak üzere, yenilik yapmak durumunda olan herkese TRIZ metodlojisinin genel mantığını öğretmektedir.


Eğitim İçeriği:

İnovasyon, Ar-Ge ve Yeni Ürün Geliştirme kavramları Bir problem bulun ve onu çözün Üretim, kalite ve Ar-Ge de kullanılan metodolojiler İnovasyon metodolojileri Fikir üretimi, yaratıcılık ve problem çözme teknikleri Triz nedir ve temel ilkeleri Klasik buluş ve Triz karşılaştırması Düşünme ataleti Triz araçları Trizce düşünmek Triz de yaratıcılık seviyeleri Çelişkiler ve idealite Triz adımları Triz uygulama örnekleri Probleminizi şimdi Triz le çözün


Eğitim Süresi: 3 gün

Eğitim Yeri: Rahat, aydınlık, grup masaları olan iş yeri veya otel mekanı


Kimler Katılmalı: Ar-Ge, Pazarlama, Ürün Geliştirme ve Üretim ile ilgili her personel.

Bu Eğitimden Ne Beklenmeli: Bu eğitim bilgi ve uygulama içeren bir eğitimdir. Bu eğitime katılanlar günlük işlerini ve Ar-Ge projelerini Triz ile çözme yaklaşımını öğreneceklerdir.

コメント


GÜNDEM

bottom of page