top of page

Inovatör Mühendisler için TRIZ


Amaç: İnovasyon en etkili rekabet silahı olarak kabul ediliyor. Ancak inovasyonda türlü türlü araçlar vardır. Özellikle buluş yapmak ve yenilikçi problem çözme konusunda en etkili inovasyon aracı TRIZ dir.

KORDINAT, İnovasyonu bir rekabet stratejisi olarak belirleyen firmaların mühendislerini en etkili sistematik inovasyon aracı olan TRIZ öğretmeyi amaçlamaktadır.


Eğitim İçeriği: İnovasyon metodlarına genel bir bakış Bir problem belirleyin ve bunu bildiğiniz inovasyon yöntemleri ile çözün Klasik inovasyon yöntemleri ve TRIZ TRIZ mantalitesi TRIZ metodunu kullanan şirketler ve örnek çözümler Temel ve İleri seviye TRIZ araçları TRIZ de yaratıcılık seviyeleri Çelişkiler Benzer buluş paternleri, 40 prensip Faydalı ve zararlı fonksiyonlar Sistem, alt sistem ve üst sistem Kaynaklar İdeallik Sue-Fielad analizi Grafik formülasyonu İnovasyon Durum sorgusu (ISQ) Buluş düzeni Operatörler TRIZ ile problem çözme uygulamaları Şimdi sorununuzu TRIZ le çözün


Eğitim Süresi: 3 gün

Eğitim Yeri: Rahat, aydınlık, grup masaları olan iş yeri veya otel mekanı


Kimler Katılmalı:Ar-Ge, üretim ve kalite mühendisleri

Bu Eğitimden Ne Beklenmeli: Bu eğitim bilgi ve uygulama içeren bir eğitimdir. Bu eğitime katılanlar günlük işlerini ve Ar-Ge projelerini Triz ile ile çözmeyi uygulayarak öğreneceklerdir.

Comments


GÜNDEM

bottom of page