top of page

Fikrî Mülkiyet ile Rekabet Stratejileri


Amaç: Rekabet gittikçe elle tutulan değerlerden elle tutulmayan, yani marka, teknoloji, tasarım ve yaratıcılık gibi değerlerin yönetimine kaymaktadır. Elle tutulmayan değerlerin yönetiminde Fikri Mülkiyet azımsanmayacak derecede ödemlidir.

KORDINAT, Fikri Mülkiyet Yönetimi ile Rekabet Stratejisi ile firmaların sahip olduğu fikri değerlerin profesyonel yönetimi için temel bilgileri vermeyi ve onların entellektüel sermayeye nasıl katacaklarını öğretmeyi amaçlamıştır.


Eğitim İçeriği: Neden Fikrî mülkiyet hakları gittikçe daha önemli hale geliyor? Hangi haklar, hangi sektör için önemlidir? Patent Nedir? Tescil süreci nasıldır? Patent korumasını rekabette nasıl kullanırız? Tasarım Nedir? Tescil süreci nasıldır? Tasarım korumasını rekabette nasıl kullanırız? Marka nedir? Tescil süreci nasıldır? Marka korumasını rekabette nasıl kullanırız? Diğer fikri haklar nelerdir? Dünya fikri hakları nasıl kullanıyor, nasıl bir strateji izliyor? Fikri hakların rekabette kullanılması nasıl olur? Örnek olaylar; Apple, Arçelik, Dolby System, Disney Nasıl ve nereden başlamalı, nasıl ilerlemeli?


Eğitim Süresi: 1 gün

Eğitim Yeri: Rahat, aydınlık, U çalışma düzeni veya grup masaları olan iş yeri veya otel mekanı


Kimler Katılmalı: Ar-Ge, Pazarlama, Üretim, Kalite, Muhasebe ve Finans bölümündeki ilgili personel.

Bu Eğitimden Ne Beklenmeli: Bu eğitim bilgi ve strateji ağırlıklı bir eğitimdir. Firmalar bu eğitimle fikri sermayelerinin daha iyi yöneteceklerdir.

Comments


GÜNDEM

bottom of page