top of page

Üretim Şehri Bursa’da Rekabet Gücü Artıyor


Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üreten şehir Bursa’nın rekabet gücünün artması için sanayinin dijital dönüşümünün önemli olduğunu söyledi.


Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üreten şehir Bursa’nın rekabet gücünün artması için sanayinin dijital dönüşümünün önemli olduğunu söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde Mimar ve Mühendisler Grubu Bursa Şubesi tarafından, Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteğiyle düzenlenen ‘1. Sanayinin Dijital Dönüşümü Çalıştayı’ Merinos AKKM Hüdavendigar Salon’da yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, teknoloji ve sanayideki büyüme hızının hizmet sektöründeki büyümenin çok üzerinde olduğunu söyledi.


Üreten şehir Bursa’nın rekabet gücünün artması için önemli bir konunun çalıştayda ele alındığını anlatan Başkan Aktaş, “Değişim ve dönüşüme ayak uydurmak lazım. Ancak insan unsurunu unutmadan keşif ve yeniliklerin ortaya konmasının daha iyi olacağını düşünüyorum. Ülke olarak artık güzel şeyler konuşuyoruz. Ufka daha vizyonel bakan bir bakış açımız var” diyerek, insansız hava araçları ve yerli araç gibi üretimlerle ilgili çalışmaların ülkedeki gelişime değer kattığını anlattı.

Aktaş, dayanışma ruhuyla atılan adımların Türkiye’yi daha güzel yarınlara ulaştıracağına inandığını da sözlerine ekledi.


Haber Kaynağı :http://www.haberturk.com/yerel-haberler/59504446-uretim-sehri-bursada-rekabet-gucu-artiyor

Commentaires


GÜNDEM

bottom of page